Kolej na kolej

Strona główna » bilety » Konduktor doliczy 130 zł do biletu na pociąg, jeżeli na dworcu są czynne kasy

Konduktor doliczy 130 zł do biletu na pociąg, jeżeli na dworcu są czynne kasy

Archiwum

Aktualizacja lipiec 2021: Opisane poniżej restrykcje zostały zniesione, albo znacznie złagodzone. Aktualne warunki zakupu biletu w pociągu są podane na portalu intercity.pl

PKP Intercity wprowadził nowy regulamin związany z epidemią koronawirusa. Żeby przewoźnik mógł kontrolować, czy liczba pasażerów nie przekroczyła limitu wynikającego z przepisów epidemiologicznych, biletu nie można już kupić w pociągu o ile na dworcu są czynne kasy.

Przed tą zmianą wystarczyło zgłosić się do konduktora i zapłacić dodatkowe 10 zł. Teraz też można się zgłosić, ale konduktor potraktuje pasażera jako gapowicza i do ceny biletu dołoży 130 zł mandatu za przejazd bez biletu. „Przebywanie w pociągu bez ważnego biletu oznacza konieczność zapłaty zarówno za przejazd, jak i dodatkowo 130 zł” mówi Katarzyna Grzduk, rzeczniczka spółki PKP Intercity.

A oto stosowny fragment nowych przepisów:

§ 3. Rezerwowanie miejsc

1. Na przejazd rozpoczynający się od stacji, na której jest czynna kasa biletowa, Podróżni nie mogą nabyć dokumentu przewozu w pociągu, z zastrzeżeniem ust. 1a. Gdy osoba nieposiadająca dokumentu przewozu, wsiądzie na takiej stacji do pociągu, to zostanie potraktowana jak Podróżny bez ważnego dokumentu przewozu.

1a. Osoby z niepełnosprawnością na wózku inwalidzkim, […], rozpoczynające przejazd od stacji, na której jest czynna kasa biletowa, muszą przed wejściem do pociągu zgłosić konduktorowi zamiar przejazdu tym pociągiem. Jeżeli miejsca wyznaczone dla osób z niepełnosprawnością na wózku inwalidzkim są wolne, wówczas konduktor dokonuje odprawy […] pobierając wyłącznie opłaty taryfowe za przejazd lub rezerwację miejsca (nie nalicza się żadnych opłat dodatkowych).


Przejściowe warunki i zasady odprawy oraz przewozu osób pociągami PKP Intercity w czasie obowiązywania ograniczeń w związku z COVID-19.
rainbow

10 Komentarzy

 1. Jeśli konduktor nie będzie mógł grasanta batożyć na miejscu, to dyscyplinę kolejowo dyabli wezno…:-)

  Polubione przez 3 ludzi

 2. Lucia pisze:

  Taaa. Ktoś to wymyślił zeby kolej nie zubożala. Bo to i dezynfekowac trzeba i pasażerów mniej. Za przyjemność podrozowania koleja trzeba płacić. Oczywiście jak kasy są czynne nie ma sprawy. Gorzej tylko na przykład jak kolejka albo przerwa posiłkowa. 🙂

  Polubienie

 3. stopociechblog pisze:

  To ważne informacje. Dzięki

  Polubienie

 4. agnecha pisze:

  To i znaleźli sposób na łatanie budżetu. Chore 😦

  Polubione przez 1 osoba

 5. […] Konduktor doliczy 130 zł do biletu na pociąg, jeżeli na dworcu są czynne kasy […]

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Podaj swój adres emailowy by obserwować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych postach

%d blogerów lubi to: