Kolej na kolej

Strona główna » kolej » Kolejka linowo-terenowa o nachyleniu 110%

Kolejka linowo-terenowa o nachyleniu 110%

Archiwum

W alpejskiej miejscowości turystycznej Stoos (kanton Schwyz, środkowa Szwajcaria) w niedzielę 17 grudnia 2017  zostanie oddana do użytku kolejka linowo-terenowa (Standseilbahn Schwyz-Stoos) o maksymalnym nachyleniu 110% (47.7º). Stoos jest miejscowością do której nie mają wjazdu samochody ani autobusy, kolejka jest praktycznie jedynym sposobem dojazdu dla turystów.

kolejka linowo-terenowa Schwyz-Stoos: wagonyCzterowagonowe pociągi pokonają wysokość 743 metrów na odległości 1738 metrów, poruszając się z szybkością do 36 km/h. Każdy wagon zabiera po 34 pasażerów. Wagony mają nietypowy beczkowaty kształt, dlatego niektórzy porównują je do kołowrotków dla chomików. Pozwalają one pasażerom zachować pozycję pionową, niezależnie od miejscowego nachylenia toru.

Budowa kolejki (na miejscu istniejącej, wybudowanej w 1933 roku, ale nie spełniającej obecnych wymagań bezpieczeństwa) trwała 4 lata, Budowę poprzedziło 10 lat studiów i projektowania,  w końcu wybrano najlepszy z piętnastu wariantów. Koszt budowy to 44,6 milionów euro.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Podaj swój adres emailowy by obserwować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych postach

Dołącz do 77 obserwujących.

%d blogerów lubi to: