Kolej na kolej

Strona główna » kolej » SKM Trójmiasto: na których stacjach najtłoczniej?

SKM Trójmiasto: na których stacjach najtłoczniej?

Archiwum

Po raz pierwszy jakikolwiek polski lokalny przewoźnik zbadał ilu pasażerów korzysta z obsługiwanych przez niego stacji. Badania te,  metodą bezpośredniej obserwacji, czyli liczenia wsiadających i wysiadających pasażerów, zostały przeprowadzone w październiku i listopadzie 2017 na 54 stacjach i przystankach na których zatrzymują się pociągi PKP SKM w Trójmieście.

Wyniki „u góry” skali nie są niespodzianką. W ciągu 8 godzin badań obserwatorzy policzyli na przystankach SKM prawie 161 tys. osób. Z tego około 75 proc. podróżnych wybrało stacje Gdańsk Wrzeszcz, Gdynia Główna i Gdańsk Główny.   Natomiast „w ogonie”  znalazł się  Babi Dół pomiędzy Żukowem a Somoninem, z którego średnio  skorzystało  12 osób dziennie . Na tak niski wynik niewątpliwie wpływa położenie przystanku, który oddalony jest o prawie 1,5 km od wsi. Niewiele więcej osób podczas obserwacji skorzystało z przystanków Sławki (31 osób) oraz Krzeszna (52 osoby).

Dla porównania: badania na całej sieci kolejowej w Wielkiej Brytanii pokazały, że najmniej uczęszczana stacja (Barry Links, we wschodniej Szkocji) obsłużyła zaledwie 24 pasażerów rocznie. Czyli tyle co Babi Dół w ciągu 2 dni….


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Podaj swój adres emailowy by obserwować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych postach

Dołącz do 113 obserwujących.
%d blogerów lubi to: