Kolej na kolej

Strona główna » aberracja » Hyperloop w Polsce: aberracyjny pomysł w dziedzinie transportu

Hyperloop w Polsce: aberracyjny pomysł w dziedzinie transportu

Archiwum

Hyperloop w Polsce nie ma sensuWypowiedź Aleksandra Janiszewskiego, ze Stowarzyszenia Ekspertów i Menedżerów Transportu Szynowego (cytowana za Kurierem Kolejowym):

Ten rodzaj transportu pozwala rozwinąć maksymalną prędkość blisko 1000 km/h i powinien dotyczyć krajów o tak wielkich obszarach jak USA, Rosja czy Chiny. W Polsce przy odległościach między metropoliami w przedziale 140 – 500 km i przy potokach pasażerów rzędu wielu tysięcy w dobie, system Hyperloop nie odpowiada naszym potrzebom.

Uważam, że podróż w zamkniętej kapsule nie zapewni komfortu podróży. W informacjach przebija się planowane połączenie z Berlinem, a wiadomo, że potoki między Poznaniem a stolicą Niemiec sięgają kilkuset pasażerów w dobie.

Szacując nakłady inwestycyjne na Hyperloop trzeba przewiedzieć miejsce na tunelowe wejście infrastruktury do Warszawy i Poznania (koszty!).

Reasumując, Polska przy swojej powierzchni i odległościach między aglomeracjami (metropoliami) nie powinna pretendować do realizacji Hyperloop. To kolejny aberracyjny pomysł w dziedzinie transportu (moje podkreślenie – Starszy Wajchowy) jak idea budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, czy miliona samochodów elektrycznych. A tyle jest poważnych problemów do rozwiązania, wyszczególnionych w Krajowym Programie Kolejowym.

Duże brawa dla p. Janiszewskiego !!

 


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Podaj swój adres emailowy by obserwować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych postach

Dołącz do 105 obserwujących.

%d blogerów lubi to: