Kolej na kolej

Strona główna » autobusy » Warszawa-Poznań-Berlin z przesiadką na autobus

Warszawa-Poznań-Berlin z przesiadką na autobus

Archiwum

Od 25 marca do 21 kwietnia 2023 na odcinku Rzepin – Berlin Hbf. wystąpią utrudnienia w ruchu pociągów. Przejazd odbywać się będzie z przesiadką do autobusu komunikacji zastępczej na podstawie ważnego biletu kolejowego.

Przyczyną jest remont mostu kolejowego między niemieckimi miejscowościami Erkner i Fuerstenwalde, który potrwa przez co najmniej miesiąc. Ruch pociągów między Frankfurtem nad Odrą a Berlinem zostanie wstrzymany.

foto: Joanna Kusiak

Dziś pociągi z Poznania do Berlina jadą 2 godz. 45 min, a z Warszawy o trzy godziny dłużej. Od soboty, 25 marca do piątku, 21 kwietnia podróż wydłuży się aż o półtorej godziny. Jazda autobusem od granicy polsko-niemieckiej do centrum Berlina ma trwać całe dwie godziny.

Niemieccy kolejarze, przygotowując się do tego remontu, oczekiwali że pociągi z Polski pojadą trasą przez Cottbus. Ale z tych planów trzeba było zrezygnować ze względu na brak trakcji elektrycznej na tym objeździe. Inną opcją mogłoby być skierowanie pociągów przez Kostrzyn nad Odrą, ale graniczny kolejowy most na Odrze będzie gotowy dopiero w grudniu 2023. W tej sytuacji Deutsche Bahn zdecydowało się na zastępcze autobusy.

Pewnym pocieszeniem może być fakt, że ceny biletów na podróże z przesiadką na autobus są nieco tańsze. Ale, przynajmniej dla podróży z Poznania, warto sprawdzić połączenia autobusowe, np Flixbusem, który obiecuje rozkładowy czas przejazdu z centrum do centrum równy 3,5 godziny.


2 Komentarze

 1. radziol.pl pisze:

  Pociągi mogą pojechać przez Cottbus – jednak to sprowadza czas jazdy do poziomu autobusu – trzeba zmienić kierunek jazdy we Frankfurcie nad Odrą . Czasem jest to tak zorganizowane i da się to zrobić za pomocą elektrowozu. Jednak w trakcie miesięcznego „zamknięcia” na objazdowej linii i tak będzie tłoczno – a tam pewien odcinek między Cottbus i Berlinem jest jednotorowy i będzie wystarczające zamieszanie. Czasem takie objazdy są wyznaczane – tym razem zdecydowano o użyciu autobusów.

  Polubione przez 1 osoba

  • miedzianagora pisze:

   Chciałbym uświadomić szanownego czytelnika – i pewnie wielu innych – że stolica Łużyc Dolnych po polsku nazywa się Chociebuż; można też używać przyjemnej nazwy dolnołużyckiej – Chóśebuz. Pozdrawiam! 😁

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Podaj swój adres emailowy by obserwować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych postach

%d blogerów lubi to: