Kolej na kolej

Strona główna » bilety » Ceny biletów Polregio w górę od 1 sierpnia

Ceny biletów Polregio w górę od 1 sierpnia

Archiwum

Od 1 sierpnia 2022 bilety Polregio podrożeją, o od kilkudziesięciu groszy do 100 złotych. To już druga zmiana (czytaj: podwyżka) taryfy tego przewoźnika w ciągu roku.

Pociąg Polregio

Z nowych cen w taryfie podstawowej wynika, że pasażerowie korzystający z Polregio na kilkukilometrowej trasie zapłacą za bilet jednorazowy o kilkadziesiąt groszy więcej. Większe podwyżki, sięgające kilku złotych, dotyczą dłuższych dystansów.

Na przykład za 100-kilometrową podróż według nowej taryfy zapłacimy 27,80 zł zamiast 24 zł jak do 31 lipca.

W górę także ceny biletów okresowych Polregio. Kwartalny imienny karnet na 50-kilometrową trasę dotychczas kosztował 790 złotych. Od 1 sierpnia cena pójdzie w górę do 908 złotych. Za miesięczny bilet na tej samej trasie zapłacimy 370 zł zamiast 322 zł.

Podrożeją też Regiokarnety (z 75 zł do prawie 90 zł), bilety turystyczne (z 48 zł do 55 zł) i bilety na rower ( z 7 zł do 8 zł). Inflacja nie ominie też psów – za bilet dla psa trzeba będzie zapłacić 5 zł, czyli o 50 groszy więcej.

Podwyżki będą również dotyczyć specjalnych taryf, np. Pomorskiej czy Podkarpackiej, w ramach których bilety na niektórych trasach są nieco tańsze. Zmiany dotkną także korzystających z przyspieszonych pociągów InterRegio i SuperRegio.

Jednym z powodów podwyżek jest porozumienie zarządu Polregio ze związkami zawodowymi maszynistów, którzy zapowiadali strajk generalny domagając się wyższych pensji. W wyniku porozumienia kolejarze otrzymają pensje wyższe o 700 złotych miesięcznie.


3 Komentarze

 1. optymista13 pisze:

  Każdy biznes musi na siebie zarobić, bo jak nie, to upada…

  Polubienie

  • Tak, ale w Niemczech czy Hiszpanii, gdzie wprowadzono na jakiś czas darmowe lub prawie darmowe bilety na zbiorkom, państwo daje przewoźnikom rekompensatę. Nie wiem skąd na to są fundusze ale są. A u nas państwowe subsydia dostaje Rydzyk i inni czarni.

   Polubione przez 1 osoba

 2. picpholio pisze:

  Name one thing that has fallen in price since corona and since the war in Ukraine…. Same story here !

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Podaj swój adres emailowy by obserwować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych postach

Dołącz do 109 obserwujących.
%d blogerów lubi to: