Kolej na kolej

Strona główna » Indie » Indie: pechowy ekspresowy pociąg

Indie: pechowy ekspresowy pociąg

Archiwum

W Indiach odbyła się uroczysta inauguracja  pierwszego pociągu pasażerskiego z rozkładową prędkości 160 km/h. Nie odbyło się bez wpadek….

Po pierwsze, jeszcze w grudniu 2018 indyjski minister kolei, Piyush Goyal, opublikował wideo nowego pociągu w czasie jazdy próbnej przez stację Asaoti w stanie Hariana , które okazało się dwukrotnie przyspieszonym filmem nakręconym przez kogoś innego kilka tygodni wcześniej.

Po drugie, w dzień po przejeździe promocyjnym, zainaugurowanym przez premiera Narendę Modiego,  w czasie powrotnego kursu do Delhi bez pasażerów  doszło do awarii hamulców w czterech ostatnich wagonach, co spowodowało zadymienie i utratę zasilania we wszystkich 16 wagonach.  Nikt w wypadku nie ucierpiał, ale pociąg nie był w stanie samodzielnie kontynuować jazdy.

Pociąg ten, Vande Bharat Express, będzie obecnie najszybszym połączeniem na indyjskiej sieci kolejowej. Połączy stolicą Delhi z miastem Varanasi (dawniej Benares)  które jest ważnym ośrodkiem pielgrzymkowym dla wyznawców hinduizmu, jak i buddyzmu. Trasę tę pokonuje w ciągu 8 godzin, czyli o około godzinę szybciej niż dotychczasowe pociągi.  Cena biletu będzie jednak znacząco wyższa.

Train 18, czyli Vande Bharat Express
Warto wspomnieć, że Vande Bharat Express to pierwszy na kolejach indyjskich elektryczny zespół trakcyjny dla ruchu dalekobieżnego. Składa się on z 16 wagonów (wszystkie z silnikami trakcyjnymi) zbudowanych prawie w całości w zakładach ICF (Integral Coach Factory) w Chennai. Budowa trwała zaledwie 18 miesięcy, stąd alternatywna nazwa pociągu Train 18. Planuje się budowę kolejnych pięciu jednostek.

video: Alt News Videos
foto: cntrtraveller, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Podaj swój adres emailowy by obserwować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych postach

Dołącz do 98 obserwujących.

%d blogerów lubi to: