Kolej na kolej

Strona główna » dworzec » Stojaki na rowery przy dworcach

Stojaki na rowery przy dworcach

Archiwum

mapa stojaków rowerowych

Mapa planowanych stojaków rowerowych

PKP PLK obiecuje zainstalować około 3000 stojaków na rowery w 466 miejscach w ciągu najbliższych kilku lat. Jedynym województwem gdzie stacyjne stojaki się nie pojawią jest lubuskie…

W 2014 roku PLK postawiły stojaki rowerowe w ponad 400 lokalizacjach. Montaż w kolejnych 300 miejscach będzie prowadzony w 2015.

Remigiusz Paszkiewicz, prezes PKP Polskich Linii Kolejowych, powiedział: „Kolej i rowery to dwa doskonale uzupełniające się środki transportu. Są najłatwiej dostępne i najbardziej przyjazne środowisku. Montując blisko 3000 stojaków na rowery przy dworcach i przystankach w całej Polsce, chcemy ułatwić rowerzystom dostęp do oferty kolei i promować przy okazji dbanie o zdrowie i ekologię”.

W moich stronach, czyli na Mazowszu, najbliższym czasie pojawi się w 135 stojaków rowerowych. Od kilku dnie są już na stacji Warszawa-Płudy, a następne mają stanąć wkrótce m.in. w Wawrze i na Pradze.

PKP PLK obiecują, żę w Płudach będą obserwować wykorzystanie pierwszych 10 stojaków, i w razie potrzeby zostaną dodane kolejne.

Kolejne 90 stojaków kolejarze zamontują poza Warszawą, Na stacjach Legionowo, Chotomów, Janówek, Pomiechówek, Brody Warszawskie, Studzianki Nowe, Radziwiłłów Mazowiecki.


1 komentarz

  1. […] Polskie Linie Kolejowe kontynuują montowanie stojaków na rowery […]

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Podaj swój adres emailowy by obserwować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych postach

Dołącz do 113 obserwujących.
%d blogerów lubi to: