Kolej na kolej

Strona główna » Detroit » Czeskie tramwaje na baterie w USA

Czeskie tramwaje na baterie w USA

Archiwum

Czeska firma Inekon (prywatne spółka istniejąca od 1990 roku) zakończyła właśnie produkcję i pierwsze testy prototypu tramwaju dla amerykańskiego miasta Seattle. Tramwaj, wyprodukowany w fabryce Ekova Electric w Ostrawie, został już dostarczony dla zamawiającego i niebawem tam przejdzie tam niezbędne testy.

Tramwaj firmy Inekon dla Seattle, z zasilaniem akumulatorowym

Tramwaj firmy Inekon dla Seattle

Dwukierunkowy niskopodłogowy trójczłonowy tramwaj jest wyposażony w akumulatory litowo-jonowe, dostarczone przez francuską firmę Saft S.A. . Dzięki akumulatorom, pojazd będzie w stanie pokonać do 16 kilometrów bez sieci trakcyjnej. Na życzenie operatora linii tramwajowej, szybkość pojazdu będzie ograniczona do 32 km/h na odcinku "akumulatorowym".

Miasto Seattle przeznaczyło 30 mln dolarów na zakup siedmiu tramwajów, z opcją zwiększenia kontraktu o kolejne 19 pojazdów.

Inekon wygrał również kontrakt na dostawę sześciu nowych dwukierunkowych tramwajów dla linii M1 w Detroit. Te tramwaje będą również wyposażone w baterie litowo-jonowe, co jest bardzo ważnym elementem zamówienia, ponieważ linia będzie zelektryfikowana tylko w 40% długości. Pojazdy będą miały również wieszaki na rowery i WiFi.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Podaj swój adres emailowy by obserwować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych postach

Dołącz do 77 obserwujących.

%d blogerów lubi to: